Меню

Судово-психологічна експертиза

В ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України» судово-психологічні експертизи проводяться, як однорідні, так і у складі комплексних судових експертиз.

Предметом судово-психологічних експертиз є психологічні, в тому числі вікові, особливості та психоемоційні стани особи в період, який має юридичне значення, або психологічні зміни після даного періоду, встановлення яких несе процесуальні наслідки.

Об’єктом судово-психологічних експертиз є психічна діяльність конкретної особи. Експерту надається можливість безпосереднього психологічного обстеження підекспертної особи та необхідні матеріали (документи, аудіо-відеозаписи, особисте листування тощо в залежності від виду експертизи).

Зображення судово-психологічні експертизи в Інституті психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків

Судово-психологічні експертизи, які проводяться в Інституті:

 • Судово-психологічна експертиза підозрюваних / обвинувачених у нанесенні тілесних ушкоджень/заподіяння смерті потерпілому стосовно вивчення емоційного стану (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 115-119, 121, 122, 124, 128 КК України)
 • Судово-психологічна експертиза відносно підозрюваного / обвинуваченого, який вчинив злочин у складі групи
 • Судово-психологічна експертиза стосовно осіб, які є потерпілими у кримінальному провадженні
 • Посмертна судово-психологічна експертиза потерпілих у кримінальному провадженні за фактом смерті (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 115, 120 КК України)
 • Судово-психологічна експертиза відносно неповнолітніх потерпілих від злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 152, 153, 155, 156 КК України)
 • Судово-психологічна експертиза відносно малолітніх осіб (дослідження здатності надавати свідчення)
 • Судово-психологічна експертиза неповнолітніх осіб, які вчинили протиправні дії
 • Судово-психологічна експертиза за матеріалами відеозапису проведення слідчої дії, проведеної за участю особи
 • Судово-психологічна експертиза за матеріалами відеозапису проведення слідчої дії за участю малолітньої особи
 • Судово-психологічна експертиза в справах по відшкодуванню моральної шкоди, завданої правопорушенням
 • Судово-психологічна експертиза в справах про визначення місця проживання дитини
 • Судово-психологічна експертиза в справах про визнання вчиненого правочину недійсним

Питання (завдання), що вирішуються судовими експертами-психологами

Тематичні розділи:

Судово-психіатрична експертиза

Останні новини

VII щорічна науково-практична конференція

8-10 жовтня в Тернополі відбудеться VII щорічна науково-практична конференція “На межі компетенції психіатрії та неврології”. Захід організовано в рамках системи безперервного професійного розвитку для лікарів. Формат заходу: гібридний (online та offline). Вартість участі у конференції: offline – 700 грн. online – 400 грн. ДУ “Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України”, як співорганізатор […]

Cемінари з питань проведення психіатричних оглядів 24-28.10.2022

24-28 жовтня 2022 року ДУ “Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України” планує проведення низки семінарів з питань попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів. Семінари організовано відповідно до п. 2 Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затвердженого наказом МОЗ України від 18 квітня […]

Cемінари з питань проведення психіатричних оглядів 03-07.10.2022 (РЕЄСТРАЦІЮ ЗАКРИТО)

3-7 жовтня 2022 року ДУ “Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України” планує проведення низки семінарів з питань попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів. Семінари організовано відповідно до п. 2 Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затвердженого наказом МОЗ України від 18 квітня […]

Ми тісно співпрацюємо