Меню

Новини

Зображення для новини про презентацію звіту за результатами дослідження у сфері ігрової залежності

Презентація результатів дослідження у сфері ігрової залежності

22 червня 2023 року відбулася презентація Звіту за результатами першого національного дослідження у сфері ігрової залежності, яке проводилося Громадською спілкою «Центр відповідальної гри» (RGC) під егідою Міністерства охорони здоров’я України за підтримки головного мецената Favbet.

У рамках дослідження RGC Державною установою «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України» було підготовлено клінічну настанову лікування ігроманії.

До презентації Звіту долучилися Сергій Шум – кандидат медичних наук, лікар, юрист, генеральний директор ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України», Оксана Олійник – докторка медичних наук, лікарка, заступниця гендиректора з наукової роботи та освітньої діяльності ДУ «ІПСПЕМН МОЗ України», а також Олексій Суховій – начальник Центру організації психіатричної допомоги та моніторингу наркотиків ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України».

Наразі, за даними Національної служби здоров’я України, за перше півріччя 2023 року ігрова залежність була підтверджена у 27 людей, які звернулися до лікаря.

«Навіть якщо було б виявлено одного хворого, МОЗ все одно мав би розробити клінічну настанову, яку ми презентували під час заходу», – зазначив Сергій Шум.

Але ці дані не враховують людей, які мають певні проблеми з азартними іграми, але не звертаються за психологічною допомогою чи за лікуванням, оскільки гравці в азартні ігри зазвичай самі не бачать проблем і приходять до лікаря за вимогою чи під примусом родичів, коли ігрова залежність прогресує.

Під час роботи над клінічною настановою спеціалісти ДУ «ІПСПЕМН МОЗ України» брали до уваги передовий світовий досвід, зокрема Австралії та Фінляндії, який було адаптовано для України. Вітчизняна клінічна настанова ґрунтується на даних доказової медицини стосовно ефективності та безпеки медичних втручань, психотерапії, фармакотерапії та організаційних принципів її надання. Базуючись на цій клінічній настанові в подальшому буде розроблено Стандарт надання медичної допомоги особам з ігровою залежністю (лудоманією).

Варто наголосити, що будь-які виражені прояви проблем з азартними іграми потребують звернення гравця до лікаря для діагностування і підтвердження діагнозу лудоманії.

Про те, як попереджати, виявляти та лікувати ігрову залежність, а також про інші рекомендації для держави, суспільства і бізнесу, читайте у звіті за результатами дослідження, який доступний за посиланням.

Останні новини

Cемінари з питань проведення психіатричних оглядів 27-31.05.2024

З 27 до 31 травня 2024 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” проводить серію семінарів з питань попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів. Досвідчені лектори докладно розглянуть наступні теми: порядок і сучасні методи проведення психіатричних оглядів правила заповнення первинної облікової документації; встановлення психіатричних протипоказань до певних видів діяльності, професій, служб; вирішення конфліктних ситуацій при […]

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 26-27.03.2024

20 балів БПР: у березні відбудеться дводенний семінар на тему: «Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників» У рамках програми безперервного професійного розвитку Інститут судової психіатрії організовує семінар БПР для лікарів усіх спеціальностей та медичних працівників із середньо-спеціальною медичною освітою. Державна установа «ІСП МОЗ України» оголошує набір на онлайн-навчання «Передзмінні та передрейсові […]

Cемінар з питань виявлення у водіїв ознак сп’яніння 06-07.03.2024

06-07 березня 2024 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару з питань виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Слухачі ознайомляться з такими питаннями: порядок виявлення у водіїв стану сп’яніння; вимоги до закладів […]

Ми тісно співпрацюємо