22 червня 2023 року відбулася презентація Звіту за результатами першого національного дослідження у сфері ігрової залежності, яке проводилося Громадською спілкою «Центр відповідальної гри» (RGC) під егідою Міністерства охорони здоров’я України за підтримки головного мецената Favbet.
У рамках дослідження RGC Державною установою «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України» було підготовлено клінічну настанову лікування ігроманії.
До презентації Звіту долучилися Сергій Шум – кандидат медичних наук, лікар, юрист, генеральний директор ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України», Оксана Олійник – докторка медичних наук, лікарка, заступниця гендиректора з наукової роботи та освітньої діяльності ДУ «ІПСПЕМН МОЗ України», а також Олексій Суховій – начальник Центру організації психіатричної допомоги та моніторингу наркотиків ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України».
Наразі, за даними Національної служби здоров’я України, за перше півріччя 2023 року ігрова залежність була підтверджена у 27 людей, які звернулися до лікаря.
«Навіть якщо було б виявлено одного хворого, МОЗ все одно мав би розробити клінічну настанову, яку ми презентували під час заходу», – зазначив Сергій Шум.
Але ці дані не враховують людей, які мають певні проблеми з азартними іграми, але не звертаються за психологічною допомогою чи за лікуванням, оскільки гравці в азартні ігри зазвичай самі не бачать проблем і приходять до лікаря за вимогою чи під примусом родичів, коли ігрова залежність прогресує.
Під час роботи над клінічною настановою спеціалісти ДУ «ІПСПЕМН МОЗ України» брали до уваги передовий світовий досвід, зокрема Австралії та Фінляндії, який було адаптовано для України. Вітчизняна клінічна настанова ґрунтується на даних доказової медицини стосовно ефективності та безпеки медичних втручань, психотерапії, фармакотерапії та організаційних принципів її надання. Базуючись на цій клінічній настанові в подальшому буде розроблено Стандарт надання медичної допомоги особам з ігровою залежністю (лудоманією).
Варто наголосити, що будь-які виражені прояви проблем з азартними іграми потребують звернення гравця до лікаря для діагностування і підтвердження діагнозу лудоманії.
Про те, як попереджати, виявляти та лікувати ігрову залежність, а також про інші рекомендації для держави, суспільства і бізнесу, читайте у звіті за результатами дослідження, який доступний за посиланням.
Інститут після зміни установчих документів зосередиться на питаннях судової психіатрії Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення про передачу функції моніторингу наркотиків від ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Відповідним наказом МОЗ № 1601 від 08.09.2023 змінено найменування державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та […]
18-19 жовтня 2023 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару на тему “Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників”. Семінар організовано відповідно до спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 31 січня 2013 року №65/80, а також згідно з Постановою КМУ від […]
Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України оприлюднив результати анонімного онлайн-опитування щодо вживання наркотиків, яке проходило за підтримки Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності з 05 по 25 червня 2023 року. В опитуванні взяли участь 559 респондентів віком від 18 до 64 років. За результатами проведеного опитування: Практично кожні двоє з […]