Меню

Новини

Зображення для новини про результати онлайн-опитування щодо вживання наркотиків в Україні

Дві третини українців вживали наркотики хоча б раз у житті – результати опитування

Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України оприлюднив результати анонімного онлайн-опитування щодо вживання наркотиків, яке проходило за підтримки Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності з 05 по 25 червня 2023 року. В опитуванні взяли участь 559 респондентів віком від 18 до 64 років.

За результатами проведеного опитування:

  • Практично кожні двоє з трьох респондентів (63,7%) повідомили, що вживали наркотики хоча б раз у житті. 31,8% усіх респондентів опитування вживали наркотики за останні 12 місяців, а 21,6% – впродовж останніх 30 днів.
  • Чоловіки частіше за жінок вживають наркотики: четверо з п’яти чоловіків (81,2%) та кожна друга жінка (50,3%) зазначили, що мали досвід вживання наркотиків протягом життя.
  • П’ять найпопулярніших психоактивних речовин, які вживали впродовж життя: 1) канабіс (98,9% тих, хто повідомив про вживання певних речовин); 2) МДМА/Екстазі (42,7%); 3) галюциногени (41,0%); 4) амфетамін (36,2%); 5) кокаїн (30,1%).
  • Три основні причини, чому люди вживають наркотики: 1) заради експерименту / з цікавості; 2) для зняття стресу / розслаблення; 3) для кайфу / розваги.
  • Чоловіки частіше за жінок вживають наркотики для підвищення працездатності / як енергетик і для зняття стресу / розслаблення, в той час, як основною мотивацією для жінок є вживання заради експерименту / з цікавості.

З повними результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.

Останні новини

Cемінари з питань проведення психіатричних оглядів 27-31.05.2024

З 27 до 31 травня 2024 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” проводить серію семінарів з питань попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів. Досвідчені лектори докладно розглянуть наступні теми: порядок і сучасні методи проведення психіатричних оглядів правила заповнення первинної облікової документації; встановлення психіатричних протипоказань до певних видів діяльності, професій, служб; вирішення конфліктних ситуацій при […]

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 26-27.03.2024

20 балів БПР: у березні відбудеться дводенний семінар на тему: «Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників» У рамках програми безперервного професійного розвитку Інститут судової психіатрії організовує семінар БПР для лікарів усіх спеціальностей та медичних працівників із середньо-спеціальною медичною освітою. Державна установа «ІСП МОЗ України» оголошує набір на онлайн-навчання «Передзмінні та передрейсові […]

Cемінар з питань виявлення у водіїв ознак сп’яніння 06-07.03.2024

06-07 березня 2024 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару з питань виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Слухачі ознайомляться з такими питаннями: порядок виявлення у водіїв стану сп’яніння; вимоги до закладів […]

Ми тісно співпрацюємо