Меню

Новини

Зображення для новини про результати онлайн-опитування щодо вживання наркотиків в Україні

Дві третини українців вживали наркотики хоча б раз у житті – результати опитування

Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України оприлюднив результати анонімного онлайн-опитування щодо вживання наркотиків, яке проходило за підтримки Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності з 05 по 25 червня 2023 року. В опитуванні взяли участь 559 респондентів віком від 18 до 64 років.

За результатами проведеного опитування:

  • Практично кожні двоє з трьох респондентів (63,7%) повідомили, що вживали наркотики хоча б раз у житті. 31,8% усіх респондентів опитування вживали наркотики за останні 12 місяців, а 21,6% – впродовж останніх 30 днів.
  • Чоловіки частіше за жінок вживають наркотики: четверо з п’яти чоловіків (81,2%) та кожна друга жінка (50,3%) зазначили, що мали досвід вживання наркотиків протягом життя.
  • П’ять найпопулярніших психоактивних речовин, які вживали впродовж життя: 1) канабіс (98,9% тих, хто повідомив про вживання певних речовин); 2) МДМА/Екстазі (42,7%); 3) галюциногени (41,0%); 4) амфетамін (36,2%); 5) кокаїн (30,1%).
  • Три основні причини, чому люди вживають наркотики: 1) заради експерименту / з цікавості; 2) для зняття стресу / розслаблення; 3) для кайфу / розваги.
  • Чоловіки частіше за жінок вживають наркотики для підвищення працездатності / як енергетик і для зняття стресу / розслаблення, в той час, як основною мотивацією для жінок є вживання заради експерименту / з цікавості.

З повними результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.

Останні новини

Модель зниження рівня конфліктної поведінки – Майстер-клас БПР 10-11.06.2025

10-11 червня 2025 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” запрошує взяти участь у майстер-класі БПР для лікарів усіх спеціальностей, фахівців у сфері охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою (клінічна психологія, психотерапія), молодших спеціалістів з медичною освітою на тему: “Модель зниження рівня конфліктної поведінки та стримування пацієнтів в закладах з надання психіатричної допомоги Safewards […]

Відбувся дводенний тренінг «Зниження рівня конфліктної поведінки пацієнтів закладів з надання психіатричної допомоги та попередження жорстокого поводження з ними»

24-25 квітня 2025 року відбувся дводенний тренінг для персоналу Спеціального закладу з надання примусових заходів медичного характеру в с. Орлівка на тему: “Зниження рівня конфліктної поведінки пацієнтів закладів з надання психіатричної допомоги”. Протягом двох днів усі дотичні до надання психіатричної допомоги вивчали модуль Safewards («Захисні механізми»), рекомендовану Міністерством охорони здоров’я України для впровадження в медичні заклади. […]

Дослідження наслідків війни в Україні для психічного здоров’я населення

Інститут судової психіатрії МОЗ України проводить наукове дослідження наслідків війни в Україні для психічного здоров’я населення. Дослідження здійснюється науковцями Інституту, є добровільним та передбачає анкетування у режимі онлайн. Для участі у дослідженні просимо заповнити форму за посиланням: Опитування Участь в анкетуванні може взяти будь-який повнолітній громадянин України незалежно від місця перебування. Усі отриманні дані мають […]