Меню

Зображення для новини про результати онлайн-опитування щодо вживання наркотиків в Україні

Дві третини українців вживали наркотики хоча б раз у житті – результати опитування

Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України оприлюднив результати анонімного онлайн-опитування щодо вживання наркотиків, яке проходило за підтримки Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності з 05 по 25 червня 2023 року. В опитуванні взяли участь 559 респондентів віком від 18 до 64 років.

За результатами проведеного опитування:

  • Практично кожні двоє з трьох респондентів (63,7%) повідомили, що вживали наркотики хоча б раз у житті. 31,8% усіх респондентів опитування вживали наркотики за останні 12 місяців, а 21,6% – впродовж останніх 30 днів.
  • Чоловіки частіше за жінок вживають наркотики: четверо з п’яти чоловіків (81,2%) та кожна друга жінка (50,3%) зазначили, що мали досвід вживання наркотиків протягом життя.
  • П’ять найпопулярніших психоактивних речовин, які вживали впродовж життя: 1) канабіс (98,9% тих, хто повідомив про вживання певних речовин); 2) МДМА/Екстазі (42,7%); 3) галюциногени (41,0%); 4) амфетамін (36,2%); 5) кокаїн (30,1%).
  • Три основні причини, чому люди вживають наркотики: 1) заради експерименту / з цікавості; 2) для зняття стресу / розслаблення; 3) для кайфу / розваги.
  • Чоловіки частіше за жінок вживають наркотики для підвищення працездатності / як енергетик і для зняття стресу / розслаблення, в той час, як основною мотивацією для жінок є вживання заради експерименту / з цікавості.

З повними результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.

Останні новини

Утворення Інституту судової психіатрії

Інститут після зміни установчих документів зосередиться на питаннях судової психіатрії Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення про передачу функції моніторингу наркотиків від ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Відповідним наказом МОЗ № 1601 від 08.09.2023 змінено найменування державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та […]

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 18-19.10.2023

18-19 жовтня 2023 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару на тему “Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників”. Семінар організовано відповідно до спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 31 січня 2013 року №65/80, а також згідно з Постановою КМУ від […]

Дві третини українців вживали наркотики хоча б раз у житті – результати опитування

Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України оприлюднив результати анонімного онлайн-опитування щодо вживання наркотиків, яке проходило за підтримки Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності з 05 по 25 червня 2023 року. В опитуванні взяли участь 559 респондентів віком від 18 до 64 років. За результатами проведеного опитування: Практично кожні двоє з […]

Ми тісно співпрацюємо