Меню

Новини

Зображення для пресрелізу щодо участі Інституту судової психіатрії у реалізації Програми дій ВООЗ з усунення прогалин у сфері охорони психічного здоров’я (MhGAP)

Навчання медичних працівників неспеціалізованих закладів охорони здоров’я оцінювати, вести та надавати подальший супровід особам з поширеними психічними розладами

Інститут у 2023-2024 роках взяв участь в реалізації Програми дій ВООЗ з усунення прогалин у сфері охорони психічного здоров’я (MhGAP).

Мета реалізації програми в України – усунути прогалини в наданні психіатричної допомоги населенню, підвищити рівень знань медичних працівників неспеціалізованих закладів охорони здоров’я щодо оцінки, ведення та подальшого супроводу поширених психічних розладів у пацієнтів.

Станом на травень 2024 року тренерами Інституту вже підготовлено близько 400 сімейних лікарів, медичних сестер, психологів та інших фахівців. з Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Сумської, Запорізької областей, та м. Київ. Навчання організовано та проведено завдяки підтримці Міжнародного медичного корпусу, який є активним провайдером надання медичної і гуманітарної допомоги населенню України.

З метою консультування та обміну досвідом з надання психіатричної допомоги населенню проводяться групові супервізії, для медичних працівників забезпечено можливість взяти участь не менше як у 2 супервізіях. За запитом лікарів надається індивідуальне консультування.

Медичними працівниками опрацьовано модулі «Деменція», «Депресія», «Інші важливі скарги на стан психічного здоров’я», «Психічні розлади, пов’язані із вживанням психоактивних речовин». У окремому модулі розглядалися психічні розлади і стани, пов’язані із стресогенними чинниками: горе, ПТСР, гострий стрес.

Більш докладно про програму можна дізнатися на сайті ВООЗ.

Останні новини

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 03-04.07.2024

03-04 липня 2024 року у рамках програми безперервного професійного розвитку Інститут судової психіатрії організовує семінар БПР на тему «Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників» для лікарів усіх спеціальностей та медичних працівників із середньо-спеціальною медичною освітою. Навчання проходитиме онлайн на платформі Zoom. Лектор – Оксана Олійник, доктор медичних наук, заступник Генерального директора з […]

Cемінар з питань виявлення ознак сп’яніння у водіїв, військовослужбовців та інших 26-27.06.2024

26-27 червня 2024 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару з питань виявлення у водіїв транспортних засобів, військовослужбовців та інших категорій працівників ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Слухачі ознайомляться з такими питаннями: законодавча база щодо виявлення […]

Фахівці ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» провели два тренінги mhGAP для психологів правоохоронних органів

Фахівці ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» провели два тренінги mhGAP для психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, який було організовано Міжнародним медичним корпусом у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – […]

Ми тісно співпрацюємо