Меню

Історія Інституту | ДУ «ІСП МОЗ України»

Історія Інституту

Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України

Державна установа «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України» (далі Інститут) є науково-дослідною установою, державною спеціалізованою установою судово-психіатричної експертизи Міністерства охорони здоров’я України, заснованою на державній власності, що належить до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України і є підзвітною йому.

Інститут є державною бюджетною неприбутковою установою, Уповноваженим органом управління якої є Міністерство охорони здоров’я України. Інститут створений як Українська філія Всесоюзного науково-дослідного інституту загальної та судової психіатрії імені В.П. Сербського (наказ Міністерства охорони здоров’я CPCP від 16.05.1984 р. № 548).

Інститут є правонаступником державної установи «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України» згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.07.2021 р. № 1584 «Про реорганізацію державної установи «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України».

Інститут є правонаступником державної установи «Український науково-практичний медичний центр неврології та реабілітації Міністерства охорони здоров’я України» згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 26 травня 2022 року № 879 «Про реорганізацію державної установи «Український науково-практичний медичний центр неврології та реабілітації Міністерства охорони здоров’я України».

Інститут є правонаступником державного закладу «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров’я України» згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 жовтня 2022 року № 1861 «Про реорганізацію державного закладу «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров’я України».

Інститут є правонаступником державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 14 Міністерства охорони здоров’я України» згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 травня 2023 року № 932 «Про реорганізацію державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 14 Міністерства охорони здоров’я України».

За час існування Інституту декілька разів змінювалася його назва:

Інститут у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також наказами Уповноваженого органу управління і Статутом, що затверджується Уповноваженим органом управління.

Останні новини

Утворення Інституту судової психіатрії

Інститут після зміни установчих документів зосередиться на питаннях судової психіатрії Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення про передачу функції моніторингу наркотиків від ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Відповідним наказом МОЗ № 1601 від 08.09.2023 змінено найменування державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та […]

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 18-19.10.2023

18-19 жовтня 2023 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару на тему “Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників”. Семінар організовано відповідно до спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 31 січня 2013 року №65/80, а також згідно з Постановою КМУ від […]

Дві третини українців вживали наркотики хоча б раз у житті – результати опитування

Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України оприлюднив результати анонімного онлайн-опитування щодо вживання наркотиків, яке проходило за підтримки Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності з 05 по 25 червня 2023 року. В опитуванні взяли участь 559 респондентів віком від 18 до 64 років. За результатами проведеного опитування: Практично кожні двоє з […]

Ми тісно співпрацюємо