Меню

Безперервний професійний розвиток (БПР)

Безперервний професійний розвиток

За Постановою КМУ від 14.07.2021 №725 «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників» безперервний професійний розвиток (БПР) фахівців у сфері охорони здоров’я – це

«безперервний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей працівників сфери охорони здоров’я, що дає їм змогу підтримувати або підвищувати рівень професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я»

Завдяки такій системі навчання фахівці у галузі медицини мають змогу безперервно удосконалювати свої знання та навички, отримуючи бали для поповнення свого освітнього портфоліо і проходження атестації, порядок якої було затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».

Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України було зареєстровано як провайдер БПР із набуттям офіційного статусу під номером 2209.

Ілюстрація сторінки Безперервний професійний розвиток для психіатрів

Законодавча база

Методологічні матеріали Інституту

Заходи безперервного професійного розвитку:

Безперервний професійний розвиток для лікарів-психіатрів в Інституті – це:

  • річний мінімум балів швидко і за помірну ціну
  • фахові й досвідчені лектори-практики, експерти, доповідачі
  • економія часу завдяки доступності дистанційного (онлайн) формату заходу
  • регулярність заходів БПР, що дозволяє планувати графік і видатки слухачів
  • розмаїття форматів заходів, що є запорукою вибору найоптимальнішого варіанту навчання

Безперервний професійний розвиток: запитання і відповіді

Питання Відповідь
Хто може зареєструватись на заходи БПР? Будь-яка особа з вищою медичною освітою.
Як нараховуються бали для лікарів? Кількість балів залежить від формату заходу БПР та його тривалості. Наприклад, за участь у семінарах БПР або конференціях БПР слухачі отримують від 10 балів
Як зареєструватися на заходи БПР, які проводить Інститут? Реєстрація відбувається ОНЛАЙН за формою, яку розміщено на сторінці кожного заходу (приклад)

Послідовність реєстрації:

Крок 1. Зайдіть на сторінку заходу БПР (приклад) та оберіть захід, яким цікавитеся.

Крок 2. Знайдіть і натисніть кнопку “РЕЄСТРАЦІЯ”, яка наявна за умови відкритої реєстрації учасників) (приклад).

Крок 3. Заповніть форму реєстрації онлайн.

Крок 4. Звантажте фінансові документи, зокрема договір та акт (приклад), і заповніть їх, неухильно дотримуючись доданої інструкції,

Крок 5. Отримайте на вказану при реєстрації електронну пошту посилання на захід за наявності передоплати (посилання надходить напередодні початку проведення заходу).

ВАЖЛИВО: Якщо Інститут є співорганізатором певного заходу БПР (як правило, мова йде про конференції), умови і порядок реєстрації визначає головний організатор цього заходу.

За якими спеціальностями зараховуються бали при атестації лікарів, які беруть участь у заходах БПР, організованих Інститутом? Попередні, періодичні та позачергові психіатричні огляди:
– психіатрія
– наркологія
– організація та управління охороною здоров’я
Судово-психіатрична оцінка:
– судово-психіатрична експертиза
– дитяча психіатрія
– наркологія
– медична психологія
– психіатрія
– психотерапія
– сексопатологія
– фахівці з немедичною освітою (психологи, юристи)
Організація психіатричної допомоги:
– психіатрія
– дитяча психіатрія
– наркологія
– медична психологія
– психотерапія
– судово-психіатрична експертиза
– організація і управління охороною здоров’я
– загальна практика – сімейна медицина
Які заходи БПР організовує Інститут? Основними заходами Інституту на регулярній основі є організація симуляційних тренінгів для лікарів-психіатрів (семінари БПР). Водночас Інститут виступає в ролі організатора або співорганізатора таких заходів БПР, як конференції БПР та фахові школи.

Останні новини

Модель зниження рівня конфліктної поведінки – Майстер-клас БПР 10-11.06.2025

10-11 червня 2025 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” запрошує взяти участь у майстер-класі БПР для лікарів усіх спеціальностей, фахівців у сфері охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою (клінічна психологія, психотерапія), молодших спеціалістів з медичною освітою на тему: “Модель зниження рівня конфліктної поведінки та стримування пацієнтів в закладах з надання психіатричної допомоги Safewards […]

Відбувся дводенний тренінг «Зниження рівня конфліктної поведінки пацієнтів закладів з надання психіатричної допомоги та попередження жорстокого поводження з ними»

24-25 квітня 2025 року відбувся дводенний тренінг для персоналу Спеціального закладу з надання примусових заходів медичного характеру в с. Орлівка на тему: “Зниження рівня конфліктної поведінки пацієнтів закладів з надання психіатричної допомоги”. Протягом двох днів усі дотичні до надання психіатричної допомоги вивчали модуль Safewards («Захисні механізми»), рекомендовану Міністерством охорони здоров’я України для впровадження в медичні заклади. […]

Дослідження наслідків війни в Україні для психічного здоров’я населення

Інститут судової психіатрії МОЗ України проводить наукове дослідження наслідків війни в Україні для психічного здоров’я населення. Дослідження здійснюється науковцями Інституту, є добровільним та передбачає анкетування у режимі онлайн. Для участі у дослідженні просимо заповнити форму за посиланням: Опитування Участь в анкетуванні може взяти будь-який повнолітній громадянин України незалежно від місця перебування. Усі отриманні дані мають […]