Меню

Судово-психологічна експертиза

Судово-психологічна експертиза

В ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України» судово-психологічні експертизи проводяться, як однорідні, так і у складі комплексних судових експертиз.

Предметом судово-психологічних експертиз є психологічні, в тому числі вікові, особливості та психоемоційні стани особи в період, який має юридичне значення, або психологічні зміни після даного періоду, встановлення яких несе процесуальні наслідки.

Об’єктом судово-психологічних експертиз є психічна діяльність конкретної особи. Експерту надається можливість безпосереднього психологічного обстеження підекспертної особи та необхідні матеріали (документи, аудіо-відеозаписи, особисте листування тощо в залежності від виду експертизи).

Зображення судово-психологічні експертизи в Інституті психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків

Судово-психологічні експертизи, які проводяться в Інституті:

 • Судово-психологічна експертиза підозрюваних / обвинувачених у нанесенні тілесних ушкоджень/заподіяння смерті потерпілому стосовно вивчення емоційного стану (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 115-119, 121, 122, 124, 128 КК України)
 • Судово-психологічна експертиза відносно підозрюваного / обвинуваченого, який вчинив злочин у складі групи
 • Судово-психологічна експертиза стосовно осіб, які є потерпілими у кримінальному провадженні
 • Посмертна судово-психологічна експертиза потерпілих у кримінальному провадженні за фактом смерті (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 115, 120 КК України)
 • Судово-психологічна експертиза відносно неповнолітніх потерпілих від злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 152, 153, 155, 156 КК України)
 • Судово-психологічна експертиза відносно малолітніх осіб (дослідження здатності надавати свідчення)
 • Судово-психологічна експертиза неповнолітніх осіб, які вчинили протиправні дії
 • Судово-психологічна експертиза за матеріалами відеозапису проведення слідчої дії, проведеної за участю особи
 • Судово-психологічна експертиза за матеріалами відеозапису проведення слідчої дії за участю малолітньої особи
 • Судово-психологічна експертиза в справах по відшкодуванню моральної шкоди, завданої правопорушенням
 • Судово-психологічна експертиза в справах про визначення місця проживання дитини
 • Судово-психологічна експертиза в справах про визнання вчиненого правочину недійсним

Питання (завдання), що вирішуються судовими експертами-психологами

Контактна інформація:

Тел.: +38(044) 503-87-33, +38(097) 132-10-86

Тематичні розділи:

Судово-психіатрична експертиза

Останні новини

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 19-20.12.2023

19-20 грудня 2023 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару на тему “Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників”. Реєстрація Семінар організовано відповідно до спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 31 січня 2013 року №65/80, а також згідно з Постановою КМУ […]

Cемінари з питань проведення психіатричних оглядів 11-15.12.2023

11-15 грудня 2023 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” проводить низку семінарів з питань попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів. Реєстрація Семінари організовано відповідно до п. 2 Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затвердженого наказом МОЗ України від 18 квітня 2022 року № 651, […]

Cемінар з питань виявлення у водіїв ознак сп’яніння 29-30.11.2023

29-30 листопада 2023 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару з питань виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Реєстрація Відповідно до положень пункту 4 спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства […]

Ми тісно співпрацюємо