Меню

Судово-психологічна експертиза

Судово-психологічна експертиза

В ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України» судово-психологічні експертизи проводяться, як однорідні, так і у складі комплексних судових експертиз.

Предметом судово-психологічних експертиз є психологічні, в тому числі вікові, особливості та психоемоційні стани особи в період, який має юридичне значення, або психологічні зміни після даного періоду, встановлення яких несе процесуальні наслідки.

Об’єктом судово-психологічних експертиз є психічна діяльність конкретної особи. Експерту надається можливість безпосереднього психологічного обстеження підекспертної особи та необхідні матеріали (документи, аудіо-відеозаписи, особисте листування тощо в залежності від виду експертизи).

 

Прийом / видача кореспонденції щодо призначених судових експертиз

здійснюється Відділом документального забезпечення та організації діловодства за графіком:
Понеділок – п’ятниця
10:00-13:00 і 14:00-15:00

Зображення судово-психологічні експертизи в Інституті психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків

Судово-психологічні експертизи, які проводяться в Інституті:

  • Судово-психологічна експертиза підозрюваних / обвинувачених у нанесенні тілесних ушкоджень/заподіяння смерті потерпілому стосовно вивчення емоційного стану (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 115-119, 121, 122, 124, 128 КК України)
  • Судово-психологічна експертиза відносно підозрюваного / обвинуваченого, який вчинив злочин у складі групи
  • Судово-психологічна експертиза стосовно осіб, які є потерпілими у кримінальному провадженні
  • Посмертна судово-психологічна експертиза потерпілих у кримінальному провадженні за фактом смерті (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 115, 120 КК України)
  • Судово-психологічна експертиза відносно неповнолітніх потерпілих від злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості (наприклад суспільно-небезпечні діяння передбачені статтями 152, 153, 155, 156 КК України)
  • Судово-психологічна експертиза відносно малолітніх осіб (дослідження здатності надавати свідчення)
  • Судово-психологічна експертиза неповнолітніх осіб, які вчинили протиправні дії
  • Судово-психологічна експертиза за матеріалами відеозапису проведення слідчої дії, проведеної за участю особи
  • Судово-психологічна експертиза за матеріалами відеозапису проведення слідчої дії за участю малолітньої особи
  • Судово-психологічна експертиза в справах по відшкодуванню моральної шкоди, завданої правопорушенням
  • Судово-психологічна експертиза в справах про визначення місця проживання дитини
  • Судово-психологічна експертиза в справах про визнання вчиненого правочину недійсним

Питання (завдання), що вирішуються судовими експертами-психологами

Відділ судово-психологічної експертизи

Філії судових експертиз Інституту

Процедура проведення судових експертиз

Контактна інформація:

Тел.: +38(097) 132-10-86 (через технічні проблеми з мобільним зв’язком в приміщенні Інституту телефонуйте через Viber)

Тематичні розділи:

Судово-психіатрична експертиза

Останні новини

Модель зниження рівня конфліктної поведінки – Майстер-клас БПР 10-11.06.2025

10-11 червня 2025 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” запрошує взяти участь у майстер-класі БПР для лікарів усіх спеціальностей, фахівців у сфері охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою (клінічна психологія, психотерапія), молодших спеціалістів з медичною освітою на тему: “Модель зниження рівня конфліктної поведінки та стримування пацієнтів в закладах з надання психіатричної допомоги Safewards […]

Відбувся дводенний тренінг «Зниження рівня конфліктної поведінки пацієнтів закладів з надання психіатричної допомоги та попередження жорстокого поводження з ними»

24-25 квітня 2025 року відбувся дводенний тренінг для персоналу Спеціального закладу з надання примусових заходів медичного характеру в с. Орлівка на тему: “Зниження рівня конфліктної поведінки пацієнтів закладів з надання психіатричної допомоги”. Протягом двох днів усі дотичні до надання психіатричної допомоги вивчали модуль Safewards («Захисні механізми»), рекомендовану Міністерством охорони здоров’я України для впровадження в медичні заклади. […]

Дослідження наслідків війни в Україні для психічного здоров’я населення

Інститут судової психіатрії МОЗ України проводить наукове дослідження наслідків війни в Україні для психічного здоров’я населення. Дослідження здійснюється науковцями Інституту, є добровільним та передбачає анкетування у режимі онлайн. Для участі у дослідженні просимо заповнити форму за посиланням: Опитування Участь в анкетуванні може взяти будь-який повнолітній громадянин України незалежно від місця перебування. Усі отриманні дані мають […]