Меню

Новини

Зображення для пресрелізу про проведення круглого столу «Стан дотримання прав людини при застосуванні примусових заходів медичного характеру»

Проведено круглий стіл «Стан дотримання прав людини при застосуванні примусових заходів медичного характеру»

Інститутом разом з Департаментом національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини організовано круглий стіл «Стан дотримання прав людини при застосуванні примусових заходів медичного характеру».

Національний превентивний механізм (НПМ) здійснює систематичні моніторингові відвідування місць несвободи, до яких належать заклади з надання психіатричної допомоги, зокрема спеціальні заклади, в яких застосовують примусові заходи медичного характеру.

У 2023 році було відвідано 16 закладів охорони здоров’я, з них 11 закладів, внесених до Переліку спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.10.2023 р. № 1847).

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Віталій Нікулін у своєму виступі навів приклади порушень прав пацієнтів, що було виявлено під час планових візитів.

Системність порушень обумовлена застарілими нормами, що є обґрунтуванням необхідності внесення змін до національного законодавства.

Участь у круглому столі взяли 75 представників органів державної влади та громадськості, зокрема представники судів, прокуратури, центрів безоплатної правової допомоги.

Інформацією на тему «Застосування примусових заходів медичного характеру: стандарти Європейського комітету з питань запобігання катуванням та практика Європейського суду з прав людини» із учасниками круглого столу поділився Ягунов Дмитро, адвокат, професор кафедри політології та державного управління Донецького національного університету імені Василя Стуса, член Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

Генеральний директор Інституту Сергій Шум запропонував основні напрямки змін до законодавства, що регулює примусові заходи медичного характеру.

По завершенні круглого столу учасникам надіслано листи з пропозицією надати свої рекомендації щодо національного законодавства, яке потребує змін.

Останні новини

Cемінар з питань проведення передзмінних та передрейсових медичних оглядів 03-04.07.2024

03-04 липня 2024 року у рамках програми безперервного професійного розвитку Інститут судової психіатрії організовує семінар БПР на тему «Передзмінні та передрейсові медичні огляди водіїв та інших категорій працівників» для лікарів усіх спеціальностей та медичних працівників із середньо-спеціальною медичною освітою. Навчання проходитиме онлайн на платформі Zoom. Лектор – Оксана Олійник, доктор медичних наук, заступник Генерального директора з […]

Cемінар з питань виявлення ознак сп’яніння у водіїв, військовослужбовців та інших 26-27.06.2024

26-27 червня 2024 року ДУ “Інститут судової психіатрії МОЗ України” (далі – Інститут) планує проведення семінару з питань виявлення у водіїв транспортних засобів, військовослужбовців та інших категорій працівників ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Слухачі ознайомляться з такими питаннями: законодавча база щодо виявлення […]

Фахівці ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» провели два тренінги mhGAP для психологів правоохоронних органів

Фахівці ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» провели два тренінги mhGAP для психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, який було організовано Міжнародним медичним корпусом у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – […]

Ми тісно співпрацюємо